Studenti z Chemnitz po semestru stráveném v PlzniStudenti z Chemnitz po semestru stráveném v Plzni
1.2.2020

Studenti z Chemnitz po semestru stráveném v Plzni

Náš pobyt v Plzni se dá shrnout těmito slovy: učení, relaxace a zábava. Českou pohostinnost jsme si mohli vychutnat nejen ve třídě, ale i v odpoledních aktivitách po městě Plzni a okolí. Harmonogram zahrnoval také poznání plzeňských památek města, stejně jako další prostopášnosti.

Velkou výhodou bylo, že jsme byli schopni dokončit dva kompletní moduly zařazené do výuky ze strany Centra tělesné výchovy a sportu během pouhých dvou týdnů. Spolupráce univerzity v Plzni s místními sportovními kluby nám nabídla příležitost vyzkoušet si pár sportovních lekcí a také navrhnout a realizovat akci sami.

Forma praktické části byla následně prováděna z teoreticky zprostředkovaných výukových materiálů. Pro nás, spíše teoreticky založené, byla tato část velmi přínosnou a významnou zkušeností. Celkově jsme byli schopni zjistit, že na rozdíl od magisterských stupňů na domovské univerzitě je český kurz zaměřen převážně na praktické provádění, což je pro nás nesmírnou výhodou a velmi vítanou změnou.

Teoretické jednotky byly připraveny a velmi živě zprostředkovány uznávanou docentkou Dr. Susanou Aznar ze španělské Universidad de Castilla-La Mancha v Toledu. Její lekce měly vždy velký praktický význam. Hlavním tématem jejích výstupů byly Fyzické aktivity, které se  autenticky přenášely také do každodenní vyučovací jednotky, především formou cvičení Tabata. Velice přínosná pro nás byla samozřejmě i práce ostatních vyučujících, kteří se na výuce podíleli.

K celkové spokojenosti bychom také rádi vyjádřili srdečné díky vědcům a organizátorům Centra tělesné výchovy a sportu ze ZČU v Plzni a Technické Univerzitě v Chemnitz, kteří nám umožnili zúčastnit se programu Double-Degree.

Julia, Philipp, Lisa, Benjamin und Wella

PODÍVEJTE SE TAKÉ NA: